Ознайомлення з Cisco Packet Tracer
Cisco Packet Tracer є дуже зручним засобом моделювання мереж передачі даних. Дозволяє робити працездатні моделі мережі, налаштовувати (командами Cisco IOS) маршрутизатори і комутатори, взаємодіяти між декількома користувачами (через хмару). Успішно дозволяє створювати навіть складні макети мереж, перевіряти на працездатність топології. Однак, варто зауважити, що реалізована функціональність пристроїв обмежена і не надає всіх можливостей реального обладнання. Cisco Packet Tracer доступний безкоштовно для учасників Програми Мережевий Академії Cisco.
Інтерфейс
Основне вікно програми складається з шести меню, 4 з яких використовуються найбільш часто. На малюнку відзначені найбільш часто використовувані меню програми Cisco Packet Tracer.
Даний інструмент дозволяє, в залежності від типу пристрою, переглядати вміст таблиці ARP, таблиці маршрутизації, таблиці NAT і т.д.
Постійно виключають з більшої частини описів інструмент Resize Shape ([Alt] + [R]) призначений для зміни розмірів мальованих об'єктів (чотирикутників і кіл).
Стандартне програмне меню (1) мало чим відрізняється від подібного меню в інших прорамах операційної системи Windows. Виняток становлять два інструменти на графічній панелі: Drawing Palette і Custom Device Dialog.
Праве графічне меню (2) містить досить впізнавані піктограми інструментів для роботи з проектом і об'єктами проекту. Кожен з розташованих в даному меню інструментів активується кліком мишки на відповідній піктограмі, а також, для більш швидкого доступу, відповідної клавіші.
Перший інструмент меню (з верху в низ) Select (швидкий доступ - [Esc]).
Як і в большнства інших програм використовується для виділення одного або більше об'єктів. Як правило для подальшого переміщення, копіювання або видалення.
Наступний інструмент даного графічного меню Move Layout ([M]) використовується для прокрутки бльших проектів.
Незважаючи на те що основне вікно програми, що використовується для побудови проекту. має смуги прокрутки, наявнисть додаткового інструменту з подібною функцією, який активується натисненням однієї клавіші, може бути дуже зручним при роботі з великими топологіями.
Инструмен Place Note ([N]) додає підпис в будь-якій частині проекту. Зручно використовувати для коментарів або ж для розміщення основної інформації сценарію безпосередньо в проекті для подальшої роботи.
Інструмент Delete ([Del]) видаляє об'єкт або групу об'єктів.
Інструмент Inspect ([I]) не взираючи на зовнішній вигляд, що нагадує лупу, не використовується для збільшення об'єктів проекту.
Постійно виключають з більшої частини описів інструмент Resize Shape ([Alt] + [R]) призначений для зміни розмірів мальованих об'єктів (чотирикутників і кіл).
Так як інструмент малювання не дуже зручний в Cisco Packet Tracer, то і Resize Shape мало ким використовується.
Знаходяться в самому низу даного меню інструменти Add Simple PDU ([P]) і Add Complex PDU ([C]) призначені для емуляції відправки з подальшим відстеженням довільного пакету даних всередині проекту.
Дана можливість сприяє кращому розумінню модельованих технологій. Відмінності двох даних інструментів полягають в більшій кількості можливих параметрів при використанні Add Complex PDU, в той час як Add Simple PDU дозволяє це зробити простіше і швидше.
Два графічних меню (3 і 4) знаходяться в лівому кутку програми є найбільш використовуваними.
Меню 3 дозволяє вибрати тип пристроїв, а меню 4 безпосередньо сам пристрій. Найбільш використовуваними є:
Routers - дозволяє додавати в проект маршрутизатори Cisco. В Cisco Packet Tracer 5.3.3 доступні Cisco 1841 Cisco 2820 XM, Cisco 2821 XM, Cisco 2811.
Switches - використовується для додавання комутаторів L2. Доступні наступні моделі Cisco Catalyst WS-C2950-24, Cisco Catalyst WS-C2950T-24, Cisco Catalyst WS-C2960-24TT
Connections - вибір типу підключення для об'єктів топології проекту.
Додавання об'єктів топології проводиться прості перетягуванням. При з'єднанні різних пристроїв в єдину топологію, використовуючи Connections, буде надаватися вибір фізичного порту підключення.
Знайомство з програмою. Створення простої топології мережі
Додавання маршрутизатора в проект
Для того щоб додати маршрутизатор в проект мережі, необхідно вибрати лівим кліком миші даний тип обладнання, також вибрати модель і додати в проект, клікнувши на робочому полі програми. Весь процес додавання нового юніта робиться в три кліка.
Після того як обладнання додано в проект, можна відкрити вікно параметрів даного пристрою яке надає можливість доступу до апаратної конфігурації даного юніта.
Активна за замовчуванням вкладка "Physical" дозволяє управляти апаратної конфігурацією маршрутизатора і відображає наступні елементи:
- список доступних для установки модулів;
- зовнішній вигляд обладнання;
- опис обраного модуля;
- зовнішній вигляд обраного модуля.
У тих випадках, коли для виконання лабораторної роботи потрібен, відсутній за замовчуванням, інтерфейс, дана вкладка дозволяє додати будь-який з доступних. Крім того, вільні слоти можуть бути закриті фальш панелями (WIC-Cover). Будь-які операції по додаванню або видалення модулів проводяться тільки на вимкненому обладнання. У зв'язку з цим, віртуальне обладнання повинно бути відключено від мережі кнопкою харчування перед установкою або видаленням мережевого модуля.
Вкладка CLI надає доступ до консолі Console 0 маршрутизатора. За замовчуванням на доступ до консолі пароль не встановлено.
Додавання комутатора в проект
Додавання комутатора в проект практично ідентично додаванню маршрутизатора. Відмінності в початковій стадії при виборі панелі і в самому вікні параметрів доданого пристрою.
В параметрах відсутня можливість зміни апаратної конфігурації обладнання, так як в більшості своїй комутатори, доступні в Cisco Packet Tracer, не є модульними. Виняток становить спеціальний тип обладнання Genereic, який практично не використовується або використовується рідко.
Додавання кінцевих вузлів мережі
Кінцеві вузли мережі, такі як сервера, робочі станції і лептопи, додаються в топологію ідентично іншим пристроям проекту.
Сервер
Персональний комп' ютер
Лептоп
Параметри мережевих інтерфейсів для даного виду пристроїв встановлюються через меню на вкладці Config. Дана вкладка практично ідентична для перерахованих вище пристроїв.
Виняток становить наявність додаткових меню налаштування мережевих сервісів (HTTP, DHCP, TFTP, DNS, SYSLOG, AAA, NTP, EMAIL, FTP) у пристрої сервіс. Дані сервіси далекі за своєю функціональністю від реальних, але забезпечують базову функціональність, необхідну для тестування.
Мережеві параметри вказуються в меню Settings і меню властивостей мережевого інтерфейсу (FastEthernet) вкладки Config.
З'єднання пристроїв
Після того як всі необхідні для обраного сценарію лабораторної роботи пристрою додані в проект, необхідно всі одиниці обладнання з'єднати між собою відповідно до сценарію. Для цього використовується меню Conenctions.
Вибір кабелю залежить від обладнання, що підключається і технології підключення. У цьому конкретному випадку це будет Copper Cross-Over. Кожен раз при з'єднанні обладнання буде пропонуватися вибір інтерфейсу, якщо такі є в наявності і не беруть участь в іншому підключенні. В кінцевому підсумку виходить наступний проект мережі.
Комментарии
Отправить комментарий